Księga Snów
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Księga Snów
Jahpa Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2010 18:50
Witam Wszystkich,

zapraszam Was do wpisywania TUTAJ snów wszelkiej maści i treści. Bardzo proszę o nie wymyślanie marzeń sennych, chodzi o autentyczny przekaz. Miłej zabawy przy wpisywaniu i czytaniu.
Pozdrawiam!
Do góry
Autor
RE: Księga Snów
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2010 18:54
Dzisiaj śniło mi się, że miałem dziecko z Anetą Todorczuk-Perchuć... ale że nie chciała mi go dać na ręce. Ja pierdziele, co za jazda...
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Księga Snów
KingaHrabia Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2010 18:57
A mnie śniło się, że przeze mnie utonął mój kuzyn <który nie istnieje> w wannie. ;( I myślałam, że to proroczy sen.. że ja umrę.. bo w tym samym dniu tak sobie powiedziałam, sama nie wiem dlaczego i miałam dziwne przeczucie... jednak żyję!;)
Hej.;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Księga Snów
Vinc77 Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2010 19:23
Ciekawy jestem, czy zdarzyło sie Wam śnić kiedyś świadomie.
Mi zdarzyło się to dwa razy. Kiedyś śniło mi się, że rozrabialiśmy ze znajomymi na mieście i złapała nas policja. Wówczas uświadomiłem sobie, że śnię i powiedziałem do znajomych coś w stylu: "Nie przejmujcie się, to tylko mój sen." Od tej pory miałem pełny wpływ na to co robię we śnie. Ale jazda :) Drugi należy do kategorii XXX, więc nie opowiem. Ale poważnie... dwa razy coś takiego mi sie przyśniło i powiem, że to było niesamowite doświadczenie.
Do góry
Autor
RE: Księga Snów
margitka Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2010 19:54
A mi się śniło, że miałam drzazgę w palcu. Poszłam do mamy (!?), żeby mi ją wyciągnęła, w sumie zawsze bałam sie to robić sama. Kiedy pozbyłam się drzazgi, stwierdziłam, że chyba mam drugą, bo mnie na zginaniu palca wskazującego coś drapie.
Mama wyjęła drzazgę i okazało się, że przez ranę, która nie wiadomo skąd się pojawiła widać taką wielgachną śrubę. Ją także wyciągnęła, ale na jej miejscu została ogromna dziura. Na wylot.
Pamiętam, że potem we śnie płakałam, bo myślałam, że w szkole będą się mnie bali, skoro mam taką straszną dziurę w palcu, że podłogę widać.

Ach... Jakie to fascynujące...
Ale to w sumie forma terapii grupowej. Bo jak sobie przypomnę tę dziurę, to mi się zimno robi. Bleee
Do góry
Autor
RE: Księga Snów
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2010 20:08
Świadomie śnię bardzo często. Ale zwykle nie udaje mi się spełnić seksualnych fantazji. Jakaś dziwna siła mi na to nie pozwala. Nie mogę dowolnie kreować rzeczywistości snu.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Księga Snów
lukasz44 Użytkownik
  • Postów: 110
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2010 20:22
Mi się kiedyś śniło,że byłem w piekle i pytałem się jakiejś babki co ja kurde tu robię,później jakoś uciekłem i widziałem diabłów pod postacią gołębi nad rzeką byli strażnicy na czerwone gołębie i zielony jako coś tam itd
Rzuciłem w nich kamieniem i odleciały i byłem zadowolony.Dużej części snu nie pamiętam, ale rano obudziłem się zadowolony.Po za tym były różne inne fajne sny:)ale rzadko co do czego dochodziło.
"What keeps me going is goals"- Muhammad Ali
Do góry
Autor
RE: Księga Snów
Niko Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Kwidzyn
Dodane dnia 15-01-2010 12:19
Co do snów świadomych to mi zdarzają się one dość regularnie tyle, że nie są zbyt przyjemne i nie próbuje tu wcale wprowadzić was w błąd, nabrać - po prostu w takim wypadku mi przynajmniej udało się po części świadomie też z takich snów wybudzać ( nie zawsze jednak to skutkuje, lecz gdy się uda powiedzmy o 3 czy 4 nad ranem jest dylemat lub tez obawa przed ponownym zaśnięciem, kiedy się powiedzie do momentu aż sam z siebie wstanę nic mi się już nie śni ... ).Nad wyraz często też zdarzają się sny " normalne " , piękne, dobre i budzę się wtedy z uśmiechem na ustach, idę się umyć itp. ... a po chwili pustka zupełna i nic nie pamiętam :( ... .
Gdy błękit nieba w podmorskich głębiach się skryje, me uczucie w toń bicia serca wejdzie jak sztylet ... .

Written by Niko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Księga Snów
Jahpa Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 16-01-2010 11:52
Mnie śniło się dzisiaj, że byłam związana z facetem żydowskiego pochodzenia. Poszliśmy do jego domu i okazało się, że jego rodzina zupełnie mnie nie akceptuje, ponieważ przynależę do innej struktury etnicznej. Jego wujek nie chciał wziąć ode mnie kubka z napojem, bo bał się zarazić czymś z zewnętrznego, nieżydowskiego świata. W ogóle to układało nam się bardzo dobrze z tym chlopakiem i sen był bardzo bogaty jak na kilkugodzinną nocną przygodę. Warto było to przeżyć...
Do góry
Autor
RE: Księga Snów
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 16-01-2010 11:56
No i masz! Właśnie dziś raniutko postanowiłam zapisywać sny!:D Mówię sobie - dość, tyle pomysłów sennych rozmywa się w niepamięci. A tu czytam, że nie tylko mnie to zastanawia:D
Pozdrawiam. Zaraz poczytam i przypomnę sobie sen. Najczęściej u mnie są to śnienia z gatunku Bonda :lol: Akcja i nieprawdopodobne miejsca:smilewinkgrin:
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Księga Snów
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 16-01-2010 13:16
A może ktoś będzie umieszczał symbole senne, np woda to siły twórcze i podświadomość, góry to kłopoty itp ...

Zaraz jakiś psycholog się odezwie i będzie analizował, na przykład, synku sprecyzuj, czy we śnie ten koń był czarny, czy biały

A propos, macie sny czarno białe, czy kolorowe, u mnie w kolorze, zdarzają się też rysunkowe, jak u Disneya, dziwne, prawda ?
Wadą ideału jest to, że jest ideałem, cóż, ja nim nie jestem, więc ..., jestem bez wad
Do góry
Autor
RE: Księga Snów
EurydykaIII Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 16-01-2010 13:49
Witam i powiem Wam tak, bardzo istotne jest właśnie,:yes: czy koń był we śnie biały, czy czarny, spokojny, czy narowisty, jechałeś na nim, czy tylko go prowadziłeś.To szczegóły, które mają wielkie znaczenia.:confused:
Miewam różne sny, od małego dziecka, a jako panienka już do nich przywiązywałam wielką wagą.:O Często są to sny prorocze.:)
Eurydyka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Księga Snów
Crassus Vetus Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: N
Dodane dnia 16-01-2010 13:52
Od kilku lat, od czasu kiedy przeżyłem ciężki udar mózgu( coma, afazja,afonia) mój hipokamp nie rejestruje marzeń sennych(nie mam snów). Zasypiam i budzę się i nic nie pamiętam - czarna dziura!Chociaż
krewni twierdzą , że gdy śpię, to w fazie REM coś mojemu mózgowi się śni, bo poruszam kończynami i gałkami ocznymi, reagując na bodźce wewnętrzne - tylko po powrocie do świadomości nic z tego nie pamiętam.
Nie mogę powiedzieć, żebym z tego powodu odczuwał jakiś dyskomfort.
Po prostu - nie mam snów.:no:
Graf von fik za Rencony
Do góry
Autor
RE: Księga Snów
EurydykaIII Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd: Radom
Dodane dnia 16-01-2010 15:18
Crassus Vetus, tak, każdy człowiek śni, tylko nie każdy sny pamięta. Jeżeli chcesz je pamiętać, chociaż , jak piszesz nie odczuwasz z tego powodu dyskomfortu, medytuj, to pomaga w rozwijaniu systemu Alfa.:yes:
Eurydyka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Księga Snów
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 16-01-2010 17:50
Śnię dużo i często. Przywiązuję do tych snów wagę - niekiedy zbyt wielką.

A ktoś miał może sny zbudowane wyłącznie z dźwięków?

Zdarza mi się, że śnię muzykę, a jak się obudzę to mi przykro, że nic nie jestem w stanie odtworzyć...
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Księga Snów
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 16-01-2010 22:05
O kurna Julka, zaprawdę żeś szalona, to lepsze od moich kreskówek o lokomotywie koloru pomarańczowego i cytrynowego ( odpowiednio zamiast pary wodnej sok z tychże ), Zadysta, to się nazywa koszmar, ale to i tak lepiej niż u Konsula, naprawdę warto jest śnić
Wadą ideału jest to, że jest ideałem, cóż, ja nim nie jestem, więc ..., jestem bez wad
Do góry
Autor
RE: Księga Snów
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 16-01-2010 23:06
Ostatnio śniła mi się moja Coz. Że robiła wielki bal, ale nie była szczęśliwa. Było na tym balu tak, że kobiety, które piły duże drinki, dostawały duże, zabudowane sukienki, a te, co piły małe, dostawały miniówki.
I było tam dużo złotych puzzli i bal kończył się rozrzucaniem ich.
A w międzyczasie były kochanek Coz jechał na bal, żeby się z nią pogodzić.
[sen był długi i bardzo skomplikowany, ale ta mała Cholera się drze, więc niestety, muszę odłożyć to na później]
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Księga Snów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-01-2010 12:17
Czarne charaktery (motywy) moich snów: dinozaury, trupy, zmarli, ekshibicjonizm niezamierzony, porody, ścieki, pogonie, wściekłe psy (powracający motyw), labirynty, krew.

Motywy radosne i optymistyczne: latanie, przeistaczanie się w różne postaci i zjawiska (raz byłam kulą staczającą się radośnie ze zbocza), łagodne zwierzęta (smoki, lwy), "rajskie"krainy ze spokojnym morzem i białym ptactwem, starożytne budowle, seks.

Czyli wszelkie możliwe archetypy, w rozmaitej kompilacji.

Sen jest dla mnie tym miejscem, w którym przekraczamy czas i spotykamy się z naszymi przodkami, w jądrze człowieczeństwa - w symbolu i micie.
To jest cudowne.
Do góry
Autor
RE: Księga Snów
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 17-01-2010 12:34
Cytat:
Ares napisał/a:
Świadomie śnię bardzo często. Ale zwykle nie udaje mi się spełnić seksualnych fantazji. Jakaś dziwna siła mi na to nie pozwala. Nie mogę dowolnie kreować rzeczywistości snu.


błehehe.. ja to właśnie głównie po to wykorzystuje świadome sny. Współczucia :)
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Księga Snów
Jahpa Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 18-01-2010 17:02
Serdecznie dziękuję Wam za wpisy, mam wrażenie, że powstaje interesujący zbiór...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?